Як реалізувати своє право на зброю? (ІНФОГРАФІКА)

Офіційні дані Асоціації власників зброї щодо її кількості у населення: 2 мільйони стволів, а за неофіційними даними — в кілька разів більше.

Сьогодні українцям дозволено володіти мисливською (нарізною та гладкоствольною), травматичною, спортивною зброєю і боєприпасами до них. Пістолети і револьвери (короткоствольні види зброї) — офіційно для населення заборонені. Порядок придбання, зберігання і носіння зброї визначається Міністерством внутрішніх справ, наказом № 622 від 1998 року.

Якщо зважене рішення мати зброю остаточно підкріпилось бажанням її придбати, першочергово зверніть увагу на два важливі чинники: вік майбутнього власника зброї і тип обраної зброї.

http://knk.media/images/2015/oct/Untitled_Infographic_Copy2.png



Якщо всі документи в порядку і здійснена оплата офіційних зборів, відділ МВС надасть дозвіл на придбання зброї у спеціалізованому магазині.

Після покупки рушниці знову доведеться звернутися у знайомий вже відділ МВС України за реєстрацією (пред’являємо саму зброю і чек — підтвердження, що зброя саме з магазину). Вже після перевірки видається дозвіл на носіння певного виду зброї.

Зауважимо, що покупка зброї з реєстрацією може тривати півтора-два місяці.

Зберігання зброї

Вище вже зазначалося, що дозвіл на носіння і зберігання зброї видається на 3 роки. Якщо потрібна ще одна одиниця зброї, можна взяти копію або оригінал на попередню одиницю і тоді відділ МВС дозвіл продовжить.

Зберігати зброю належить у сейфі прикріпленому до підлоги або стіни і обов’язково розібраною. Дільничний має право перевірити як зберігається зброя.

Пам’ятайте, що незареєстрована зброя — це вже кримінальна відповідальність (від 2 до 5 років ув’язнення). І нікого не цікавитиме, що знайдена вона випадково на вулиці! Особа без кримінального минулого, що здала в органи МВС незареєстровану зброю, звільняється від кримінальної відповідальності.

Зброя передається у спадок, але має бути належним чином оформлена новим власником. Інший варіант — здати її в органи МВС України без права компенсації.

Час від часу можна тренуватися у застосуванні зброї, щоб не втратити потрібні навички, але тільки у спеціалізованих місцях.

http://knk.media/images/2015/oct/Untitled_Infographic_Conflict_Copy3.png

Видатки на зброю

Окрім бажання мати зброю не слід забувати і про можливості. Тільки на першому етапі за медичні довідки, «термінову» довідку про відсутність судимості, сертифікат про навчання та обов’язкові платежі доведеться викласти від 700 гривень. Плюс вартість самої рушниці, найдешевший варіант якої коштує понад 3 тисячі гривень. Далі — дозвільні
 документи й медичну довідку слід оновлювати кожні 3 роки. За прострочення стягується штраф, адже це вже тягне на адміністративне правопорушення (не менше 400 гривень).

Окрему статтю видатків розраховуйте і на договір страхування осіб, які володіють зброєю. В разі травмування або нещасного випадку у поводженні зі зброєю застрахована особа може отримати страхові виплати. Термін дії договору — річний, а це додаткові витрати.

http://knk.media/images/2015/oct/Untitled_Infographic.png

ІНФОГРАФІКА (с) Валерія Клапоушенко
Джерело: KNK-Media

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу